Bezpieczne odsysanie tłuszczu
Na zabieg odsysania tłuszczu decydują się osoby w różnym wieku, walczące czasami z uzależnieniem od jedzenia lub nadwagą, do której powstania tak naprawdę się nie przyczyniły. Z drugiej strony na zabieg liposukcji decydują się osoby, które po prostu chcą się odchudzić i postanawiają wybrać drogę na skróty, zamiast przejść na jakiś rodzaj diety. Z otyłością zmagają się również kobiety po okresie ciąży, które mają problem z tym, żeby zrzucić zbędne kilogramy.
W większości przypadków zostaną one jednak poproszone o odłożenie takiego zabiegu o kilka miesięcy, żeby mogły w pełni dojść do siebie po ciąży i porodzie. Zabieg liposukcji wykonywany jest w końcu u osób chorobliwie otyłych, a wówczas cały okres rekonwalescencji po zabiegu odbywa się pod okiem lekarza.
Liposukcja- encyklopedyczna definicja
Liposukcja (ang. liposuction) ? znana również, jako ?odsysanie tłuszczu? lub w skrócie ?lipo? to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej, jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu. Ostatecznie to lekarz wspólnie z pacjentem uzgadnia szczegóły liposukcji tak, aby efekt po zabiegu był możliwie najlepszy, bez pofałdowanej lub mocno obwisłej skóry, nierównościach itp. Należy mieć też na uwadze, że im więcej tłuszczu odessiemy w trakcie jednej sesji tym większe ryzyko wystąpienia powikłań. Jak wynika z różnego rodzaju raportów usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej (powyżej 20kg) przy pomocy liposukcji może powodować większą utratę wagi niż faktyczna ilość zredukowanej tkanki. Zabieg może być przeprowadzany zarówno w pełnej narkozie, jak i znieczuleniu miejscowym. Bezpieczna liposukcja uwzględnia nie tylko ilość jednorazowo odessanej tkanki tłuszczowej, ale także wybór sposobu znieczulenia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Najlepiej, aby pacjent cieszył się nie tylko świetną kondycją zdrowotną, ale również był wolny od nałogów, zwłaszcza tytoniowego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja
Powrót do zdrowia po liposukcji
W zależności od rozległości zabiegu, pacjenci są na ogół w stanie wrócić do pracy w okresie od dwóch dni do dwóch tygodni. Przez dwa do czterech tygodni trzeba nosić specjalną odzież uciskową. Ubiór ten powinien być elastyczny i pozwalać na stosowanie opatrunków. Jeśli zastosowano niewchłaniane szwy, usunięcie ich następuje po pięciu do dziesięciu dni po zabiegu. W zależności od zastosowanej procedury, mogą wystąpić bóle, które trwają nawet do dwóch tygodni. Wszelkie dolegliwości bólowe mogą być łagodzone przy użyciu środków przeciwbólowych zarówno wydanych na receptę, jak i tych ogólnodostępnych. Siniaki zazwyczaj znikają w ciągu dwóch dni, lecz zdarzają się przypadki, że utrzymują się nawet do dwóch tygodni. Na zasinienia można stosować preparaty z heparyną (Lipohep lub Lioton 1000). Obrzęk ustępuje wolniej i może być widoczny nawet do dwóch miesięcy, drętwienie może utrzymywać się do kilku tygodni. Aby przyśpieszyć okres rekonwalescencji można po ok. 14 dniach skorzystać z usług masażysty. Profesjonalny masaż zmniejszy obrzęki, wyrówna drobne nierówności i przyspieszy gojenie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja#Powr.C3.B3t_do_zdrowia