Oczyszczanie wody - żyj ekologicznie

wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Separatory tłuszczu: Zastosowanie: Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam

Oczyszczanie wody - żyj ekologicznie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O separatorach tłuszczu

Separator (osadnik) ? urządzenie służące do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej.

Separatory tłuszczu:

Zastosowanie:
Stosuje się je w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego oraz wszędzie tam, gdzie występują ścieki technologiczne z zwiększonym stężeniem tłuszczów roślinnych i zwierzęcych.

Działanie:
Działanie separatora tłuszczu oparte jest na zjawisku grawitacji ? różnica gęstości sprawia, że ścieki zawierające ciężkie substancje opadają na dno, natomiast lekkie substancje, tj. oleje i tłuszcze zwierzęce flotują na powierzchnię wody. Z tego względu separator składa się z dwóch części (osobnych lub zintegrowanych zbiorników): osadnika i separatora właściwego.

Dobór:
Dobór wielkości urządzenia powinien bazować na jakości i ilości doprowadzanych ścieków, biorąc pod uwagę:

- maksymalny przepływ ścieków
- temperaturę ścieków
- gęstość tłuszczów i olejów podlegających separacji
- wpływ używanych środków wspomagających zmywanie

Szczegółowy opis doboru separatorów tłuszczu przedstawia norma PN-EN 1825.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Separator_(kanalizacja)


Co Polacy myślą o oszczędzaniu energii?

Ile jest w Polsce domów, które można zaklasyfikować jako niskoenergetyczne? póki co niewiele. A jakie jest zdanie Polaków na temat oszczędzania energii?

(Źródło: Wikipedia)

47% osób ankietowanych uznaje aspekt finansowy jako największą korzyść z energooszczędnych rozwiązań.
22% osób odpowiada się za ochronną środowiska.
16% uznaje poprawę jakości i komfortu życia jako największą korzyść z zastosowania takich rozwiązań.
12% uznaje pozytywny wpływ na zdrowie jako najważniejszy aspekt energooszczędnych rozwiązań.

Jak widać, najbardziej do wyobraźni naszych rodaków trafia argument finansowy. Świadomość ekologiczna jest u nas ciągle dość niska, nie doceniamy również kwestii własnego zdrowia. Jest to dość przykre, zwłaszcza że koszty budowy domu energooszczędnego (mimo datacji) są ciągle dużo wyższe w porównaniu do tradycyjnej metody budowy.


Zalety remontu

Każdy dom, każde mieszkanie, raz na jakiś czas wymaga odnowienia i odświeżenia. Jest to związane z normalnym użytkowaniem budynku. Jeżeli się gdzieś mieszka, to naturalnym jest, że miejsce to jest użytkowane, kurzy się, brudzi. Nawet jeżeli dbamy o porządek i kurz jest systematycznie usuwany, to i tak wiele to nie zmieni. Ściany się brudzą, farby żółkną, bledną, zmieniają swój kolor i świeżość. Poza tym, cały czas ten sam wygląd, ta sama aranżacja mieszkania się po prostu nudzi, staje się po prostu nie ciekawa i dom traci nieco na swojej przytulności. Trzeba więc coś zmienić, coś udekorować po nowemu, tylko po to, żeby znów poczuć się dobrze, żeby znów było w domu przyjemnie. Temu właśnie służą remonty. To również wprowadzenie nowego porządku, odświeżenie domu. Dzięki temu daje on wrażenie, że jest znacznie czystszy, przyjemniejszy. Wszystkie remonty odświeżają mieszkanie, a jeżeli coś na nowo zaaranżujemy to dodatkowo możemy się na nowo poczuć miło w swoim domu. Oczywiście, można to robić samemu, a można zatrudnić specjalną ekipę do tejże pracy.