Co robisz gdy potrzebujesz prawnika

nimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk p

Co robisz gdy potrzebujesz prawnika odszkodowania rybnik

Termin nauki prawne - co oznacza. Z Wikipedii

Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.

Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.

Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne


Czym zajmują się prawnicy?

Osoby, które nie mają wykształcenia prawniczego, nie zawsze są w stanie zrozumieć wszystkie skomplikowane przepisy prawne, nakazy i zakazy, szczególnie w sytuacji, kiedy ma się jakiekolwiek problemy związane z prawem. Czym dzisiaj zajmują się prawnicy? Są w stanie udzielić profesjonalnej porady prawnej, która czasami dla ich klientów jest niezbędnym punktem wyjścia.

Dodatkowo, prawnicy są w stanie wesprzeć klientów w czasie procesów sądowych i jeśli jest taka potrzeba, pełnić rolę ich reprezentanta. Liczba kancelarii prawniczych działających na rynku jest dość duża, w związku z tym jeśli okazuje się, że wpadliśmy w kłopoty, możemy szybko uzyskać niezbędną pomoc.


Wikipedia o prawie cywilnym

Prawo cywilne (łac. ius civile) ? gałąź prawa obejmująca zespół norm prawnych regulujących stosunki między podmiotami prawa prywatnego, stanowiąca zarazem trzon prawa prywatnego.

Normy prawa cywilnego wyróżniają się spośród innych norm prawnych tym, że regulują stosunki między autonomicznymi podmiotami. Oznacza to, że nie występuje charakterystyczny dla prawa publicznego stosunek podporządkowania jednego podmiotu innemu podmiotowi. Ze stosunków cywilnoprawnych wynika zasada autonomiczności podmiotów, która oznacza, że samodzielnie kształtują one relacje między sobą1. Normy prawa cywilnego wyznaczają tylko ogólne granice autonomii podmiotów, uwzględniając interes powszechny.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cywilne