Ciuchy jako odzwierciedlenie...nas samych
Nie szata zdobi człowieka. Jednak ciuchy to dla wielu osób sposób wyrażania siebie. Nawet nieświadomie ludzie ubierają się tak, aby w jakiś sposób pokazać światu kim są. Nie jest ważne ile się na ciuchy wydaje, ważny jest efekt końcowy i czy dobrze się w danym ubraniu czujemy. Nie jest sztuką wydać cała wypłatę na jeden ciuch, który i tak do niczego nie będzie pasował. Oczywiście są osoby o znikomym wyczuciu style, ale to też przecież jakiś styl! I tacy ludzie tez próbują coś takim ubiorem przekazać.
Przewaga ciucholandu nad markowym sklepem
Lumpeksy w dzisiejszych czasach oferują coraz więcej odzieży wysokiej jakości w przystępnych cenach. T-shirt z zeszłorocznej kolekcji popularnych marek można tam kupić za ułamek ich pierwotnej ceny. Bardzo często takie ciuchy noszą minimalne i znikome ślady użytkowania o ile w ogóle. W takich miejscach łatwo zauważyć, ze często przepłacamy za markę, a nie za jakość. Nie raz zdarzyło mi się kupić jakiś markowy ciuch, który okazał się być po prostu złej jakości i po kilku praniach nadawał się co najwyżej na szmatę. Może mam pecha do tego typu spraw, ale cóż. Kupując w ciucholandzie mamy pewność, że ciuch nie skurczy się w praniu, ani że jest źle uszyty.
Lumpeksy
Outlety odzieżowe czy też ciucholandy to wspaniała rzecz dla mających na tyle samozaparcia, żeby szukać wśród niekończących się półek z odzieżą w poszukiwaniu takiej, która będzie nam pasowała. W większości tego typu miejsc ciuchy są w stanie dobrym, gdzie na pierwszy rzut oka nie widać, że nie są nowe (oczywiście poza metką). Markowe i drogie ciuchy w niskich cenach- brzmi dobre i wielu ludzi z tego korzysta. W takich miejscach możemy się ubrać od stóp do głów za cenę jednej firmowej bluzki prosto ze sklepu z firmową odzieżą. Ja uważam, że to dobry interes, ale oczywiście to tylko moje prywatne zdanie.
Czemu mamy tyle ciuchów
Czasami ciężko ubrać się dobrze do pogody. Nie raz trzeba ubrać się na tak zwaną 'cebulę' zwłaszcza przy polskim klimacie, który jest dość zmienny. Dlatego więc w szafie trzeba mieć zestaw ciuchów na każdy rodzaj pogody. Kurtki i płaszcze na jesienne deszcze, ciepłe kurtki na zimę. Swetry, bluzy z kapturem, koszulki, t-shirty i wiele wiele innych. A jak jeszcze zdarzy się jakieś wesele czy inna uroczysta impreza to dobrze byłoby ubrać coś eleganckiego. Ogólnie odzieży każdy z nas ma pewnie bardzo dużo, nie zależnie od płci czy też wieku (jednak wiadomo, że kobiety mają zazwyczaj bardziej pojemne szafy).
Najpopularniejsza tkanina na ciuchy
Od tysiącleci bawełna służyła na obszarach o klimacie tropikalnym do wytwarzania lekkich tkanin. Podejrzewa się, że Egipcjanie znali bawełnę już 12 tys. lat p.n.e.potrzebne źródło, ślady włókien bawełnianych z ok. 7 000 p.n.e. znaleziono w jaskiniach w Meksyku, badania archeologiczne dowodzą, że różne gatunki bawełny uprawiano w Ameryce Południowej i Indiach kilka tysięcy lat temu. Najstarsza wzmianka o bawełnie w źródłach pisanych pochodzi sprzed ponad 3 tysięcy lat ? jest zawarta w Rygwedzie. Ok. pięciuset lat później, grecki historyk Herodot (484-426 r.p.n.e.) tak pisał o indyjskiej bawełnie: Rosną tam dziko drzewa, których owocem jest wełna piękniejsza i lepsza od owczej. Mieszkańcy Indii wytwarzają z tej drzewnej wełny swe odzienie.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bawełna_%28włókno%29