Co musisz wiedzieć o sprzęcie rehabilitacyjnym

pożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnegoPo zakończonym procesie hospitalizacji może się zdarzyć, ze termin rehabilitacji będzie bardzo odległy, a co za tym idzie pacjent ma wybór. Może czekać na termin albo podjąć rehabilitację prywa

Co musisz wiedzieć o sprzęcie rehabilitacyjnym Po wypadku zdarza się, iż potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, aby wrócić do zdrowia. Trzeba znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy. Kilka słów o rehabilitacji i złamaniach.

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Po zakończonym procesie hospitalizacji może się zdarzyć, ze termin rehabilitacji będzie bardzo odległy, a co za tym idzie pacjent ma wybór. Może czekać na termin albo podjąć rehabilitację prywatnie. W tym drugim przypadku rehabilitacje odbywają się w domu i często zdarza się, ze potrzebny jest specjalistyczny sprzęt.

Na szczęście nie zawsze trzeba go kupować, a można wypożyczyć. Jest sporo sklepów, które oferują takie usługi wypożyczalni i wynajmu sprzętu z dowozem do klienta! Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ kule czy inny sprzęt nie będzie każdemu potrzebny na stałe.


Cytat z Wikipedii o rehabilitacji

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Rehabilitacja to ciężki kawałek chleba

Rehabilitacja po urazie nigdy nie jest sprawą przyjemną, złamana kończyna będzie stawiać opór, może boleć i wydawać się ociężała podczas ćwiczeń. Początkowe etapy powrotu do zdrowia wymagają dużo cierpliwości, ale z pomocą dobrego sprzętu i rehabilitanta wszystko jest możliwe.

Proste złamania zazwyczaj wymagają dużo mniej pracy od pacjenta i od samego rehabilitanta, jednak sprawa się komplikacje przy urazach wielonarządowych, gdzie pacjent jest leżący lub ledwo chodzi. Tutaj bardzo pomocny jest wszelki sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który powinien się znajdować na wyposażeniu szpitala. Czasami pojawia się tez potrzeba zakupienia jakiegoś sprzętu przez pacjenta do ćwiczeń w domu.