Czy aby na pewno nie masz pasożytów?
Jeżeli już postanowiłeś sprawdzić czy aby nie masz pasażera na gapę w swoim ciele, co robisz gdy testy pokazują że jednak nie? Odpuszczasz, zadowolony że wszystko jest dobrze - błąd! Testy nie zawsze są w 100% skuteczne.
Gdy przyjrzymy się bliżej metodom wykrywania pasożytów, zauważymy że żaden test nie jest w pełni skuteczny, często margines błędu jest dość spory. Więc czemu takie właśnie metody się stosuje? Nie wynaleziono lepszych? Otóż nie, nauka idzie do przodu i biorezonans stoi na wysokości zadania jeśli chodzi o szybkie i pewne wykrywanie pasożytów - szansa na prawdziwy wynik wynosi ponad 90%!
Podsumowując, jeśli jeszcze się nie przebadałeś, zrób to niezwłocznie. Nawet jeżeli już się badałeś, zrób to jeszcze raz, ale teraz nową metodą - wiesz już jaką, prawda?
Parę słów o pasożytnictwie
Pasożytnictwo, parazytyzm ? forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody. Termin ten stosowany jest w biologii ? w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków ? oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy. Zbliżonymi do pasożytnictwa formami ? spotykanymi w biologii rozwoju ? są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw. pasożytów płciowych (np. matronicowate).
Pasożyty stanowią ważny element każdego ekosystemu. Są przyczyną wielu chorób zwierząt (w tym człowieka) i roślin. Nauka zajmująca się badaniem pasożytnictwa to parazytologia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paso%C5%BCytnictwo
Pasożyt - co to?
Oto i definicja szkodliwego mikroba który mieszka nieproszony w naszych ciałach - z pomocą Wikipedii:
Pasożyt wewnętrzny (endopasożyt) ? organizm cudzożywny, który żyje wewnątrz innego organizmu i dla którego organizm ten (żywiciel) jest źródłem pożywienia.
Pasożyty wewnętrzne jako patogeny często są przyczyną poważnych chorób, zwykle cechuje je duża wybiórczość pokarmowa i specjalizacja. Endopasożytami są często pierwotniaki (np. lamblie), nicienie, płazińce i grzyby.Organizm człowieka jest zarówno żywicielem pośrednim, jak i ostatecznym dla ponad pięćdziesięciu różnych pasożytów. Najwięcej jest wśród nich pierwotniaków, przywr i owadów, a także pajęczaków i tasiemców.
Wśród płazińców pasożytniczych wyróżnia się m.in. tasiemce (tasiemiec uzbrojony, nieuzbrojony, bąblowcowy, bruzdogłowiec szeroki) i przywry (motylica wątrobowa, przywra krwi). Wśród obleńców (nicieni) są glisty ludzkie, świńskie, psie, kocie i inne, włośnie kręte, owsiki, włosogłówki, tęgoryjce dwunastnicy i filaria Bancrofta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paso%C5%BCyt_wewn%C4%99trzny