Sprzęt, sprzęt i jeszcze raz sprzęt...
Sprzęt grający nie jest tani i pewnie amatorzy kin domowych i innych systemów nagłośnienia domowego wiedzą coś o temacie. Jednak ceny za profesjonalny sprzęt, który jest używany przez DJ do tanich nie należy i często przewyższa kilkukrotnie wartość domowych systemów nagłośnienia.
Może dlatego obsługa imprezy przez dobrego DJ'a do tanich nie należy, przynajmniej nie powinna być tania. Używanie taniego sprzętu może zaowocować jedynie irytacja naszą i naszych gości, a nie obiecaną rozrywką i dobrymi basami.
Encyklopedyczne podejście do dyskoteki
Dyskoteka ? obiekt, miejsce, w którym odbywają się imprezy taneczne, połączone z grą dźwięku, świateł, dymu i obrazów.
Osobą prowadzącą dyskotekę jest DJ (czyt. didżej, skrót od disc jockey). Zajmuje się on zabawianiem publiczności oraz płynnym łączeniem następujących kolejno po sobie utworów tanecznych. Za pierwszą dyskotekę na świecie uznaje się założony w 1959 roku w niemieckim Akwizgranie ?Scotch Club?. Dyskoteki rozpowszechniły się w latach 70., zastępując zabawy taneczne lub tzw. potańcówki, gdzie funkcję DJ-a pełniła orkiestra lub zespół muzyczny grający na żywo. Najsłynniejszą dyskoteką było amerykańskie Studio 54. W późniejszych latach dyskoteki zostały wyparte częściowo przez kluby nocne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskoteka
Cechy DJ'a
Czy zawód DJ'a jest prosty- cóż moim zdaniem nie, a to z jednego powodu. Ludzie maja równe gusta muzyczne i najzwyczajniej w świecie ciężko jest wstrzelić się w gusta większości. Dlatego dobry Dj powinien mieć bardzo dużą bibliotekę piosenek i gotowych miksów, aby w razie czego szybko podmienić tematykę puszczanych utworów.
Do tego dochodzi jeszcze ogólna prezencja i pewien rodzaj rozumienia tłumu, bez tego nie może się udać żadna impreza. I są to cechy, które niestety nie każdy posiada, a nabyć jest je ciężko. Pomijam oczywiście resztę potrzebnych cech takich jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu itp. Cechy charakteru są tutaj równie ważne, o ile nie ważniejsze