Walka z cellulitem ? oferta gabinetów kosmetycznych
Cellulit to bardzo przykra utrata elastyczności skóry szczególnie w takich miejscach, jak uda czy pośladki. Wiele kobiet ma z tym olbrzymi problem. Chociaż istnieje na rynku sporo preparatów, które pomagają w jakiś sposób uelastycznić skórę, to jednak w przypadku nadwrażliwości na jakieś składniki takiego kremu możemy tylko pogorszyć swój stan. W takiej sytuacji warto poddać się zabiegom, które pozwalają na redukcję cellulitu. Trzeba przyznać, że usunięcie cellulitu jest obecnie możliwe właściwie tylko przez taki zabieg. Dzięki skorzystaniu z takiej możliwości wiele kobiet może nie tylko pozbyć się ?pomarańczowej skórki?, ale także często odbudować poczucie własnej wartości.
Bogaty zakres usług w salonach spa
Usługi kosmetyczne cieszą się obecnie olbrzymią popularnością. Bardzo chętnie klientki decydują się w szczególności na korzystanie z profesjonalnego makijażu, który jest o wiele trwalszy niż wykonany własnoręcznie. Oczywiście, zakres usług każdego niemal gabinetu kosmetycznego jest bardzo szeroki. Do wyboru mamy zarówno mnóstwo podstawowych usług pielęgnacyjnych, jak na przykład depilacja czy peelingi oczyszczające poszczególne części ciała, jak i bardziej zaawansowanych usług, jak między innymi wygładzanie zmarszczek. W wielu przypadkach gabinety kosmetyczne współpracują z chirurgami plastycznymi, aby móc przeprowadzać naprawdę skomplikowane zabiegi kosmetyczne.
Depilacja laserowa - o tym, jak przebiega zabieg
Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.
Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.
Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.
Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa