Jak trenować i jak się wspomagać?

pewnie każdy wie, są podstawowym budulcem naszych mięśni. Dieta uboga w białko nie sprzyja wzroście masy mięśniowej, a przy intensywnym treningu zapotrzebowanie na ten składnik jest spore. Mięso wołowe posiada jedno z najlepiej

Jak trenować i jak się wspomagać? Czyste białka są ważne przy suplementacji treningu. Poleca się używać razem z innymi suplementami, aby osiągnąć odpowiedni efekt treningu.

Potrzebne do budowy mięśni- białko

Białka, jak pewnie każdy wie, są podstawowym budulcem naszych mięśni. Dieta uboga w białko nie sprzyja wzroście masy mięśniowej, a przy intensywnym treningu zapotrzebowanie na ten składnik jest spore.

Mięso wołowe posiada jedno z najlepiej przyswajalnych dla człowieka białek, dlatego to właśnie wołowinę poleca się przy diecie bogatej w łatwo przyswajalne białko. Czasami jednak sama dieta nie wystarcza i trzeba sięgnąć po dodatkowe białko w postaci odżywek białkowych. Ich stosowanie jest dość powszechne wśród stałych bywalców siłowni.


Lepszy humor po ćwiczeniach

Wielu sportowców twierdzi, ze uprawianie sportu sprawia im radość, co z punktu widzenia osoby, która sportu nie uprawa może wydawać się dziwne. Jednak reakcja i odczucia sportowców jest całkiem uzasadniona.

Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin do mózgu, stąd uczucie szczęścia i ogólnej poprawy nastroju. Dlatego też osoby regularnie ćwiczące maja lepsze i zdrowsze podejście do stresu, a depresja rzadko ich dosięga. Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne.


Wikipedia: Kreatyna

Preparaty kreatynowe są uważane za najlepsze legalne środki anaboliczne stosowane przez osoby uprawiające sporty siłowe, gdyż dają bardzo duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej w relatywnie krótkim czasiepotrzebne źródło. Ze względu na udział kreatyny w metabolizmie wysiłku fizycznego, preparaty te również wydatnie poprawiają siłę i wytrzymałość sportowców. Z powodu tych właściwości są powszechnie i wielokrotnie stosowane przez sportowców wyczynowych i amatorskich.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna