z połączenia barwy zielonej i czerwonej
Z połączenia barw RGB w dowolnych kombinacjach ilościowych można otrzymać szeroki zakres barw pochodnych, np. z połączenia barwy zielonej i czerwonej powstaje barwa żółta. Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą. Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie zależy od urządzenia (ang. device dependent), co oznacza, że w każdym urządzeniu każda ze składowych RGB może posiadać nieco inną charakterystykę widmową, a co za tym idzie, każde z urządzeń może posiadać własny zakres barw możliwych do uzyskania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB
Ceny materiałów drukowanych - niskie czy wysokie?
Obecnie ceny materiałów reklamowych są na tyle niewielkie, że większość firm może sobie pozwolić na druk wizytówek, ulotek czy plakatów. Druk takich rzeczy warto zlecić lokalnej drukarni, ponieważ często mogą mieć lepsze ceny niż internetowa konkurencja. Do tego jeszcze dochodzi kwestia rabatów i zniżek dla stałych klientów, jeżeli planujemy zamawiać nasze materiały regularnie.
Obecnie metody druku pozwalają na bardzo niskie koszty, ale ostateczna cena za arkusz druku może zależeć od samego papieru czy metody drukowania. Warto więc poznać przynajmniej najczęściej wykorzystywane metody druku, ich wady i zalety. W ten sposób będziemy wiedzieli czego można się spodziewać po otrzymaniu gotowego zamówienia.
RGB ? jeden z modeli przestrzeni
RGB ? jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R ? red (czerwonej), G ? green (zielonej) i B ? blue (niebieskiej), z których model ten się składa. Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (zob. promieniowanie elektromagnetyczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB