Instalacje solarne ? jak się do tego zabrać?
Instalacje słoneczne są coraz chętniej wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Jak podejść do montażu takiej instalacji? Komu zlecić montaż instalacji solarnej? Na pewno najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się tylko i wyłącznie doborem i montażem instalacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Dzięki temu można niewątpliwie za stosunkowo niewielką cenę zorganizować wszystkie potrzebne do montażu instalacji solarnej elementy. Dzięki temu, że specjaliści zajmą się naszą instalacją możemy być również pewni, że zostanie ona przeprowadzona w odpowiedni sposób. Stąd też wybór takich specjalistów to najlepsza z możliwych decyzja.
Zalety zamontowania instalacji fotowoltaicznej
Instalacje fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w codziennym życiu. W związku z coraz większym rozpowszechnieniem tej technologii i zmniejszeniem kosztów związanych przede wszystkim z montażem instalacji tego typu coraz więcej osób może pozwolić sobie na zapewnienie stałego dostępu do odnawialnej energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne działają na zasadzie bardzo prostego ogniwa. Korzystanie z tego rodzaju instalacji jest nie tylko działaniem proekologicznym ale także sprawia, że możemy wiele zaoszczędzić korzystając tylko i wyłącznie z takiego źródła prądu. Ten ostatni argument bardzo często wpływa na decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej, chociaż ma ona także wiele innych zalet. Dzięki temu możemy zrezygnować z energii, która nie jest wytwarzana w sposób ekologiczny.
Fakt z Wiki - biodegradacja
Biodegradacja (gr. bios = życie, łac. degradatio = obniżenie)1 ? biochemiczny rozkład związków organicznych przez saprobionty (głównie bakterie1234 i grzyby124, ale także pierwotniaki, promieniowce, glony i robaki)1 na proste związki nieorganiczne1234. Poza organizmami żywymi, do biodegradacji przyczyniają się także czynniki naturalne, takie jak: światło słoneczne, tlen z powietrza i woda3. Dzięki niej rozkładowi może ulegać nawet 95% substancji organicznej1.
Biodegradacja jest procesem bardzo powszechnym. Przebiega we wszystkich biocenozach. Zamyka ona cykle biogeochemiczne większości pierwiastków chemicznych, poprzez doprowadzenie związków do form przyswajalnych przez rośliny. O ile biodegradacja związków występujących naturalnie przebiega bardzo szybko (przykładem są lasy równikowe), o tyle rozkład substancji sztucznych, wytworzonych przez człowieka, może trwać nawet do kilku tysięcy lat (np. pochodne ropy naftowej, pestycydy, materiały wybuchowe)2. Mimo tego, proces ten ma duże znaczenie w zachowaniu środowiska naturalnego, ponieważ zmniejsza stopień jego zanieczyszczenia3.
Dużą zdolność do biodegradacji wykazują zasobne w próchnicę, biologicznie aktywne gleby1.
Rozkład szczątków organicznych przebiega zarówno w obecności tlenu, jak i przy jego braku. Aeroby degradują je, wykorzystując tlen jako utleniacz. Anaeroby zastępują tlen azotanami, siarczanami, jonami metali lub dwutlenkiem węgla. W ten sposób metanotrofy potrafią rozkładać węglowodory alifatyczne, a nawet ich halogenki2.
Obecnie zastępuje się trwałe tworzywa sztuczne i detergenty odpowiednikami, które ulegają biodegradacji3.
W przeciwieństwie do mineralizacji, terminu biodegradacja używa się raczej w odniesieniu do substancji szkodliwych (np. pestycydów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja