Kanalizacja to bardzo istotna część każdego budynku mieszkalnego. Wszystko co potrzebne kupimy bez problemu w firmach takich jak: . Jednak samo podłączenie kanalizacji polecam zostawić fachowcom.
Popularny materiał na rury i rynny
Najpopularniejszym materiałem wykonywania rynien oraz rur do kanalizacji jest PCV. Jest to dość tani i wytrzymały rodzaj tworzywa sztucznego, jest lekki i odporny na korozję, więc idealnie nadaje się do kontaktu z wodą i innymi nieżrącymi płynami.
Montaż i przycinanie tych rur jest również bardzo prosty i wymaga podstawowych narzędzi, a łączenie ich w skomplikowane systemy jest również bardzo proste. Dlatego właśnie ten materiał wypiera inne, kiedyś stosowane rozwiązania takie jak np. rury ze stali, które nie dość, ze są dość ciężkie to wymagają spawarki i narzędzie do cięcia metalu.
Wikipedia wyjaśnia czym jest kanalizacja burzowa
Kanalizacja burzowa, kanalizacja deszczowa, burzowiec ? kanalizacja służąca do odprowadzania wód opadowych i roztopowych (ścieki opadowe i roztopowe) ze szczelnych nawierzchni terenów zurbanizowanych ? dachów, dróg, chodników, podjazdów, parkingów.
Realizowana najczęściej w postaci sieci kanałów i rurociągów odprowadzających wodę do odbiornika naturalnego (rzeki, jeziora) lub do systemu rozsączającego. Fragment kanalizacji deszczowej, zwłaszcza jego część wlotowa widoczna na powierzchni, nazywany jest często burzowcem lub kolektorem burzowym. Kanalizacja burzowa powinna być instalacją niezależną i odrębną od kanalizacji ściekowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanalizacja_burzowa
Podłączenie na własną rękę
Podłączenie do studzienki kanalizacyjne można wykonać samemu, jednak trzeba znać pewne podstawowe zasady związane z samą kanalizacją. Oprócz rur będziemy potrzebowali również łopaty, żeby przekopać się przez ogród, ponieważ rura idąca przez sam jego środek z pewnością nie wpłynie pozytywnie na jego wygląd.
Przy bardziej skomplikowanych systemach podłączenia kanalizacji poleca się wezwać odpowiednią ekipą, która wykona podłączenie bez problemu i szybciej niż zrobilibyśmy to sami. Więc w przypadku kiedy nie jesteśmy pewnie co robimy, warto poświęcić te parę złotych i zlecić prace komuś, kto się na tym zna.