Ryzyko jest wszędzie
Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia mimo, ze są dobre dla naszego zdrowia, to można się również przy nich uszkodzić. Źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić do kontuzji, czasami na tyle poważnych, ze będziemy się z nimi borykali całe życie.
Inną sprawą jest nieumiejętne posługiwanie się sprzętem na siłowni- może to doprowadzić nawet w skrajnych przypadkach do śmierci, co na szczęście zdarza się dość rzadko. Kolejną sprawą jest źle dobrana suplementacja lub jej przedawkowanie. Pamiętajmy więc, że najważniejszy we wszystkim jest zdrowy rozsądek i umiar.
Kilka informacji o kulturystyce
Kulturystyka ? amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu. Polega na kształtowaniu sylwetki ciała poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z obciążeniem; z jednoczesnym maksymalnie możliwym zredukowaniem tkanki tłuszczowej podskórnej w celu lepszego uwidocznienia mięśni.
Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka
Istota rozgrzewki
Bezpośrednio przed treningiem właściwym należy się rozgrzać, pozwoli to naszym mięśniom przygotować się do ćwiczeń oraz zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji i innych urazów. Rozgrzewka trwa zazwyczaj około 15 minut i obejmuje możliwie jak najwięcej partii mięśniowych naszego ciała.
Generalna zasada rozgrzewania się: 'od głowy do stóp' czyli ćwiczenia zaczynamy od krążeń głową i po kolei przechodzimy do niższych partii ciała. Bardzo ważne jest, aby nie rozgrzewać się 'na szybko' ponieważ już przy samej rozgrzewce możemy się nadwyrężyć i będziemy mieli po treningu.