Odnowa tapicerki auta
Tapicerka ma to do siebie, że z czasem mogą się na niej pojawić niewielkie czasem nawet mało widoczne ubytki. Musimy jednak ten problem potraktować bardzo poważnie bowiem w bardzo krótkim czasie, może dojść do zniszczenia całej tapicerki. Najbardziej niebezpieczną rzeczą dla wspomnianej tapicerki bez względu na jej rodzaj są papierosy. To właśnie spadający żar jest w stanie wypalić w niej takie, a nie inne dziurki, które z czasem zaczną się po prostu powiększać. Wtedy dopiero zrozumiemy istotę całego problemu. Trzeba pamiętać, aby wszelakich wymian dokonywać w serwisie samochodowym.
Tam również należy się udać, aby odnowić tapicerkę i doprowadzić ją z powrotem do jej pierwotnego wyglądu. Na pierwszy rzut oka taki proces wydaje nam się bardzo prosty. Jednak w momencie, gdy przychodzi co do czego rozumiemy, dlaczego naprawa nawet niewielkich uszkodzeń zajmuje aż kilka dni. Warto jednak je poświęcić, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie naprawić naprawdę wiele rzeczy. To rozwiązanie przyniesie nam korzyści dlatego nie wahajmy się skorzystać z tego typu pomocy.
Skórzane meble, jak przechowywać. Wikipedia
Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np. z dymu paleniska).
Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok. 5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%. Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).
Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)
Z Wiki: Sztuczna skóra
Skaj (skay, derma, dermatoid, eko-skóra, skóra ekologiczna, sztuczna skóra) - materiał będący imitacją skóry naturalnej. Jest to tkanina poliestrowa pokryta warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu. Powierzchnia tego materiału może mieć taką fakturę by przypominała np. skórę zwierzęcą. Skaj stosuje się w pokryciach tapicerskich, głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do prawdziwej skóry, również do wyrobu galanterii, ubrań, okładek książek. Skaj jest nieprzemakalny, co sprawia, że w niektórych zastosowaniach ma przewagę nad skórą naturalną, z drugiej strony zupełnie nie przepuszcza powietrza, co jest wadą np. w siedzeniach samochodowych (powodują silne pocenie).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaj