O pompie ciepła w Wikipedii
Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).
Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:
gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki),
przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu),
klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń),
chłodnictwie,
ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza).
podgrzewaniu wody użytkowej
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła
Jak działa pompa ciepła?
Współczesna nauka proponuje nam wiele interesujących rozwiązań, które mogą mieć dla nas wiele pozytywnych efektów. Naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy staje się więc ich popularność. Ciekawym rozwiązaniem, które można spotkać obecnie coraz częściej są profesjonalne pompy ciepła. Do czego one służą? To część nowoczesnego systemu grzewczego.
W lokalnym klimacie odpowiednie ogrzewanie ma dla nas priorytetowe znaczenie, ponieważ często zdarza się, że temperatury są naprawdę surowe. Nie można się więc dziwić, że większość osób szuka sposobów na ogrzanie poszczególnych pomieszczeń i zależy im, żeby wybrane rozwiązanie funkcjonowało możliwie jak najlepiej i gwarantowało odpowiedni komfort.
Jakie mamy alternatywne źródła energii?
Alternatywne źródło energii - rodzaj pozyskiwania energii niezależny od dużych, instytucjonalnych dostawców. Energia ta wykorzystywana jest do zasilania zakładów, miast, często wytwarzana przez gospodarstwa domowe, będące jej konsumentami. Są to przede wszystkim:
Mała elektrownia wodna
wiatrak / turbina wiatrowa
koło wodne / Energia prądów morskich, pływów i falowania
kolektor słoneczny / ogniwa fotowoltaiczne
biogaz
biomasa
energia geotermalna
energia słoneczna
energia powietrzna / energia wiatru
energia wodna
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywne_źródło_energii