Aktualne ceny transferowe

ze firmy, które nie muszą prowadzić rozbudowanych ksiąg rachunkowych, ale jednocześnie mają faktury i rachunki do rozliczenia, którymi może zająć się jedynie specjalista. Korzystanie z usług księgowych przez internet jest dla taki

Aktualne ceny transferowe

Pomoc księgowa przez internet

Rozliczanie finansowe przez internet? Tak, obecnie jest to jak najbardziej możliwe. Z tej możliwości korzystają przede wszystkim mniejsze firmy, które nie muszą prowadzić rozbudowanych ksiąg rachunkowych, ale jednocześnie mają faktury i rachunki do rozliczenia, którymi może zająć się jedynie specjalista. Korzystanie z usług księgowych przez internet jest dla takich firm wygodnym rozwiązaniem, ponieważ odbywa się szybko i sprawnie. Wszystkie potrzebne dokumenty są skanowane i przesłane drogą elektroniczną. Takie rozwiązanie dodatkowo jest dla firmy mniej kosztowne. Dla biura księgowego również wiążą się z tym większe korzyści, ponieważ w ten sposób może ono obsłużyć większą ilość klientów.


Kto zajmie się rozliczeniami w firmie?

Zakładając firmę musimy liczyć się przede wszystkim z tym, że na bieżąco będziemy mieć do czynienia z różnego rodzaju rachunkami, rozliczeniami czy fakturami. Dodatkowo systematycznie trzeba przygotowywać sprawozdania finansowe oraz rozliczać się z podatku, nie mówiąc już o prowadzeniu ksiąg rachunkowych, przygotowywaniu płac i wyliczaniu wynagrodzeń. Kwestie finansowe w firmie są zatem bardzo ważne i istotne jest to, aby zajmował się nimi specjalista, który ma wystarczającą wiedzę z zakresu prawa finansowego i różnego rodzaju rozliczeń. Dlatego właśnie warto zatrudnić księgowego lub korzystać z usług biura księgowego, gdzie na bieżąco będą prowadzone sprawy naszej firmy.


Jakie ustawy powinien znać księgowy

Podstawą pracy księgowego jest opieranie się na obowiązujących przepisach, które w przeważającej mierze wynikają z istniejących ustaw. Jakie ustawy księgowy powinien w takim razie znać? Podstawowe to między innymi ustawa o rachunkowości oraz ustawa o VAT wraz z ordynacją podatkową. Inne to ustawa o podatku dochodowym oraz o podatku akcyzowym. Oprócz ustaw niezbędna jest oczywiście również znajomość Kodeksu cywilnego, spółek handlowych, a także kodeksu pracy. Znajomość tych przepisów jest niezbędna do prawidłowego realizowania zadań na stanowisku księgowego, a także do dokonywania wyliczeń i przygotowywania zestawień zgodnie z obowiązującym prawem.